Fireboy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fireboy

WelCome !
 
ForumPortalliKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Postoni letra/thenje dashurije

Shko poshtė 
4 posters
AutoriMesazh
:: ][ VaLjA ][ ::

:: ][ VaLjA ][ ::


Numri i postimeve : 294
Join date : 09/02/2008

Postoni letra/thenje dashurije Empty
MesazhTitulli: Postoni letra/thenje dashurije   Postoni letra/thenje dashurije EmptyThu Feb 14, 2008 3:45 pm

Tė ėndėrroja edhe pse s’tė kamė
T’i imagjinoja ata syt a tu tė bukur
Qė mė shikojn si dy yje qielli
Dhe I dua ashtu tė imagjinuar
Nė thellėsitė e pafunda futem
Shoh dashurinė tėnde tė plotė
Mė buzėqeshin edhe dy buzėt
E tua qė I kujtoj
Dhe mė shprehin pasione tė thella
Ndjej mungesė tė tė shoh
Tė mė fusėsh nė krahėror
Tė ndjej ngrohtėsinė e zemrės
Dhe ajo qė me jep shpresė
Pėr tė jetuar mė shumė
Tani me je vetėm ti …
Akrepat me duken se ecėn ngadal
Kur nuk tė kamė pranė
Mungesa pėr ty
Mė bėn shenj se tė dua
Mė shumė se dje dhe nesėr mė shumė se sot
Tingujt e errėsirės
Shushurima e gjelbėrimeve
Dhe zėri yt I ėmbėl
Qė ndėgjohet herė- herė
Puthjet e tona
Hijet mbi asfaltin e njė
Qoshi tė Prishtinės
Paraqesin njė skenė tė paparė
Mė bėn tė lumtur ēdo gjė
Kur jamė vetėm me ty…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
:: ][ VaLjA ][ ::

:: ][ VaLjA ][ ::


Numri i postimeve : 294
Join date : 09/02/2008

Postoni letra/thenje dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Postoni letra/thenje dashurije   Postoni letra/thenje dashurije EmptyThu Feb 14, 2008 3:47 pm

une e di qe e gjithe kjo qe po te them ka per te mbetur vetem ketu.Ti ske per ta ditur asnjehere...
Si shume gjera te tjera qe nuk di...
Sa kohe ka kaluar qe nuk te kam pare dhe mua me duket se cdo nate je me mua?Sa kohe ka qe nuk e kam ndjere frymen tende dhe me duket se ne cdo frymemarje e ndjej se je aty?Sa kohe ka kaluar qe ste kam degjuar tek flet dhe zerin tend e kam akoma ne vesh?Sa kohe ka kaluar?Sa?
Aq shume sa per te te harruar ishte e mjaftueshme!!!Por cuditerisht koha spo me ben gje!
Nganjehere me duket se jam une ajo qe nuk dua te te harroj dhe e imponoj une kohen!!Bej nje hap mbrapa, nje hap para dhe...Perseri ne vend!!Jam kaq e pavendosur dhe kaq konfuze...Kam frike te ec!Kam frike tani edhe nga hapat e mia!!!
E mbaj mend si sot heren e fundit qe kemi folur ne telefon!Mundohesha te mos kuptoje zerin tim qe dridhej dhe mundohesha te shtregoja fort jastekun...Dhe heren e fundit qe te pashe kur u largova prej teje u mundova aq shume qe te qendroja me kembe, edhe pse gjunjet po me tradhtonin!I futa duart ne xhep per te mos kuptuar qe dridheshin!!!Dhe kur te pashe ne rruge dhe ste fola...Ula syte ngadale dhe u mundova te fshihja lotet...Ishte me mire keshtu?Mbase po...Mbase jo...Nuk jam me e sigurt per asgje!
Di vetem qe TE DUA,di vetem qe cdo moment do doja ti bija telefonit tend dhe ti thosha te gjitha... Me duket se do mbytem me te gjitha keto qe kam brenda meje...dhe ne fund te fundit...e di qe sja vlen me...Perseri kthehem mbrapa...
Tani duhet te ecim vec!edhe pse ne cdo moment me kujtohesh ti, edhe pse ne cdo kenge te gjej ty, edhe pse ne cdo rruge them
-Ishim edhe atje!Ishim dhe ketu!, edhe pse u largova prej teje te dua...
Vertet jane kaq te nderlikuara gjerat apo i nderlikoj une????...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
:: ][ VaLjA ][ ::

:: ][ VaLjA ][ ::


Numri i postimeve : 294
Join date : 09/02/2008

Postoni letra/thenje dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Postoni letra/thenje dashurije   Postoni letra/thenje dashurije EmptyThu Feb 14, 2008 3:49 pm

e e di qe e gjithe kjo qe po te them ka per te mbetur vetem ketu.Ti ske per ta ditur asnjehere...
Si shume gjera te tjera qe nuk di...
Sa kohe ka kaluar qe nuk te kam pare dhe mua me duket se cdo nate je me mua?Sa kohe ka qe nuk e kam ndjere frymen tende dhe me duket se ne cdo frymemarje e ndjej se je aty?Sa kohe ka kaluar qe ste kam degjuar tek flet dhe zerin tend e kam akoma ne vesh?Sa kohe ka kaluar?Sa?
Aq shume sa per te te harruar ishte e mjaftueshme!!!Por cuditerisht koha spo me ben gje!
Nganjehere me duket se jam une ajo qe nuk dua te te harroj dhe e imponoj une kohen!!Bej nje hap mbrapa, nje hap para dhe...Perseri ne vend!!Jam kaq e pavendosur dhe kaq konfuze...Kam frike te ec!Kam frike tani edhe nga hapat e mia!!!
E mbaj mend si sot heren e fundit qe kemi folur ne telefon!Mundohesha te mos kuptoje zerin tim qe dridhej dhe mundohesha te shtregoja fort jastekun...Dhe heren e fundit qe te pashe kur u largova prej teje u mundova aq shume qe te qendroja me kembe, edhe pse gjunjet po me tradhtonin!I futa duart ne xhep per te mos kuptuar qe dridheshin!!!Dhe kur te pashe ne rruge dhe ste fola...Ula syte ngadale dhe u mundova te fshihja lotet...Ishte me mire keshtu?Mbase po...Mbase jo...Nuk jam me e sigurt per asgje!
Di vetem qe TE DUA,di vetem qe cdo moment do doja ti bija telefonit tend dhe ti thosha te gjitha... Me duket se do mbytem me te gjitha keto qe kam brenda meje...dhe ne fund te fundit...e di qe sja vlen me...Perseri kthehem mbrapa...
Tani duhet te ecim vec!edhe pse ne cdo moment me kujtohesh ti, edhe pse ne cdo kenge te gjej ty, edhe pse ne cdo rruge them
-Ishim edhe atje!Ishim dhe ketu!, edhe pse u largova prej teje te dua...
Vertet jane kaq te nderlikuara gjerat apo i nderlikoj une????...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
londi

londi


Numri i postimeve : 211
Join date : 08/02/2008

Postoni letra/thenje dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Postoni letra/thenje dashurije   Postoni letra/thenje dashurije EmptyThu Feb 14, 2008 3:55 pm

iiiii vale mos te paqsha borgj hehehhehehhe...hallall Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
:: ][ VaLjA ][ ::

:: ][ VaLjA ][ ::


Numri i postimeve : 294
Join date : 09/02/2008

Postoni letra/thenje dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Postoni letra/thenje dashurije   Postoni letra/thenje dashurije EmptyThu Feb 14, 2008 3:56 pm

un emnin DASHNI e com..ahahahaah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
londi

londi


Numri i postimeve : 211
Join date : 08/02/2008

Postoni letra/thenje dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Postoni letra/thenje dashurije   Postoni letra/thenje dashurije EmptyThu Feb 14, 2008 3:57 pm

shyqyr egziston coppy se kishe maru ...hehhehe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
grepi

grepi


Numri i postimeve : 139
Join date : 06/02/2008
Age : 40

Postoni letra/thenje dashurije Empty
MesazhTitulli: NJE DASHURI QE PERFUNDON ME DY JETRA   Postoni letra/thenje dashurije EmptySat Feb 16, 2008 5:05 am

Mete vertet isha iri dhe u dashurova me nje vajz te bukur sa mesa duket nuk kam par afre ne jeten time aso vajze. Mirpo mbas nje kohe te gjat une e kerkova qe ta martoj ate vajz por prinderit e saj nuk ishin as njeri e as tjetri per t,ma dhen .Mirpo e pyta veten se qfar te bej une pa ate vajz mora lapsin dhe fillova qe te shkruaj. Edashur epo tani e tet vite qe i kaluam se bashku ja qe erdhi koha qe te ndahemi edhe pse se kemi paramendu as njeri e as tjetri mirpo shkaktaret e kesaj ndarje jan vet prinderit e tu . Te kujtohet kur ne nje hije lisi kur u betuam qe o te marr ty o e mbys veten por e dashur erdhi koha qe te jap lamtumiren e fundit duke te perqafuar edhe pse je larg meje. Mbas nje kohe shum te shkurter djaloshi e mbyti veten.
Mirpo kur vajza e mori vesh qe i dashuri i saj e mbyti veten per te edhe ajo mori lapsin dhe po e shkruan lamtumiren e fundit. Lamtumir baba e nen nuk me martuat me at qe deshta une por tani po ua jap lamtumiren e fundit duke u ndar nga ju duke mos menduar as per jeten time lamtumir.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.mani-tringa.skyblog.com
A.T.A.C.K




Numri i postimeve : 13
Join date : 10/02/2008

Postoni letra/thenje dashurije Empty
MesazhTitulli: A.T.A.C.K   Postoni letra/thenje dashurije EmptyTue Feb 19, 2008 6:37 am

Dashuria eshte lumturi kur e ke prane"
"Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer."
"Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg."
"Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
"Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content





Postoni letra/thenje dashurije Empty
MesazhTitulli: Re: Postoni letra/thenje dashurije   Postoni letra/thenje dashurije Empty

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Postoni letra/thenje dashurije
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fireboy :: Zona E Lirė :: Dashuria-
Kėrce tek: